Medical Devices

Obszary działalności

Doskonalimy opiekę nad pacjentami dzięki innowacyjnym wyrobom i rozwiązaniom medycznym. W MEDICAL DEVICES kształtujemy przyszłość systemu opieki zdrowotnej.

Dział Medical Devices wspiera lekarzy i pielęgniarki w zapewnieniu możliwie najlepszej opieki nad pacjentami: opracowujemy innowacyjne wyroby i rozwiązania medyczne, dzięki którym opieka medyczna staje się coraz bardziej efektywna i bezpieczna. W ten sposób dbamy o to, aby efekty leczenia pacjentów były coraz lepsze.

Obszar działalności Medical Devices w liczbach

7 podmiotów zależnych
90 000 000wyrobów medycznych rocznie
17 000 odwiedzających Instytut Johnson & Johnson w Hamburgu w skali roku

W skrócie

  • Pracujemy nad innowacyjnymi produktami i rozwiązaniami, aby pacjenci mogli otrzymywać najlepszą możliwą opiekę.
  • Innowacyjne, cyfrowe rozwiązania i usługi doradcze
  • Materiały szewne
  • Narzędzia chirurgiczne
  • Implanty ortopedyczne
  • Wyroby do diagnostyki i leczenia układu krążenia
  • Profilaktyka zakażeń
  • Medycyna estetyczna
  • Soczewki kontaktowe

Cerenovus jest wiodącym międzynarodowym dostawcą wyrobów medycznych stosowanych w zaopatrywaniu struktur nerwowo-naczyniowych. Nasze zaangażowanie w zmianę paradygmatu postępowania z pacjentami udarowymi wynika z naszej długiej historii i celu, jakim jest wspieranie lekarzy, aby każdego dnia poprawiać stan zdrowia ludzi na całym świecie. Cerenovus oferuje szeroką gamę systemów do wewnątrznaczyniowego leczenia udarów krwotocznych i niedokrwiennych.

W firmie Ethicon skupiamy się na doskonaleniu opieki nad pacjentami, by sprostać największym wyzwaniom w systemie ochrony zdrowia — już od 130 lat pomagamy rewolucjonizować chirurgię dzięki pionierskim rozwiązaniom i innowacjom, takim jak opracowanie pierwszego materiału szewnego, nowoczesne procedury chirurgii małoinwazyjnej oraz szeroka gama narzędzi chirurgicznych.

DePuy Synthes oferuje wyjątkowo wszechstronny wybór wyrobów i rozwiązań ortopedycznych, stosowanych w zabiegach endoprotezoplastyki, traumatologii, chirurgii kręgosłupa i medycynie sportowej, chirurgii czaszkowo-szczękowo-twarzowej, a także elektronarzędzi i biomateriałów. W ten sposób doskonalimy opiekę medyczną nad pacjentami na całym świecie, jednocześnie wnosząc kliniczną i ekonomiczną wartość dodaną do systemów opieki zdrowotnej.

Firma Biosense Webster dąży do ciągłego podnoszenia standardów projektowania i wykonania diagnostycznych i terapeutycznych cewników kardiologicznych. Nasza oferta cewników elektrofizjologicznych jest bardzo wszechstronna. Dzięki nieustannemu poszukiwaniu praktycznych innowacji stale wprowadzamy na rynek pionierskie rozwiązania.

Mentor jest jednym z wiodących dostawców wyrobów medycznych na globalnym rynku medycyny estetycznej i dysponuje ponad 35-letnim doświadczeniem w produkcji implantów piersi. Firma Mentor nieustannie doskonali chirurgię plastyczną piersi, mając na uwadze najwyższą jakość i kierując się zasadą, by zawsze oferować niezawodność i najnowocześniejsze wzornictwo.

Założona w 1999 roku firma Innomedic stała się częścią koncernu Johnson & Johnson w 2012 roku i opracowuje rozwiązania w zakresie oprogramowania do wyrobów medycznych. Pracujemy m.in. nad stworzeniem modelu 3D do planowania bardzo skomplikowanych operacji.

JOHNSON & JOHNSON VISION, podmiot prowadzący działalnośc w obszarze Johnson & Johnson Medical Devices, zajmuje się leczeniem wad wzroku i przywracaniem wzroku osobom na całym świecie. Firma Johnson & Johnson zrewolucjonizowała rynek soczewek kontaktowych już w 1988 roku, wprowadzając na rynek markę ACUVUE®, pierwszą wymienną soczewkę kontaktową. Dziś jesteśmy jednym z wiodących producentów soczewek kontaktowych na świecie. W 2017 r. firma Johnson & Johnson Vision poszerzyła swoje portfolio o wyroby medyczne przeznaczone do stosowania w chirurgicznym leczeniu zaćmy, laserowej chirurgii refrakcyjnej (LASIK), a także produkty konsumenckie przeznaczone do pielęgnacji oczu. Codziennie zaspokajamy potrzeby związane ze zdrowiem oczu ponad 60 milionów osób w 103 krajach..

Opieka zdrowotna w przyszłości

Ponad 80 000 pracowników na całym świecie opracowuje innowacyjne produkty i rozwiązania medyczne. W swojej pracy kierują się jedną wizją: aby pacjenci mogli szybciej wracać do zdrowia oraz by żyli dłużej, witalniej i zdrowiej. W samych Niemczech urzeczywistnieniem tej wizji zajmuje się 2700 pracowników. W tym obszarze naszej działalności oferujemy innowacyjne produkty i zintegrowane rozwiązania.

Opracowujemy zrównoważone i innowacyjne pomysły w ścisłej współpracy z naszymi klientami, by wymiernie poprawiać wyniki kliniczne i usprawnić pracę szpitali. We wszystkich działaniach kierujemy się naszym Credo, które zachęca nas do tego, aby zawsze mieć na uwadze dobro naszych pacjentów i troskę o pracowników.

Aby kształtować opiekę zdrowotną przyszłości, potrzebujemy bystrych umysłów, czyli Ciebie. Czekamy na spotkanie w jednej z naszych lokalizacji.

Znajdziesz nas tutaj

Czy chciałbyś wiedzieć, jaką nić chirurg będzie trzymał w dłoni podczas następnej operacji? W takim razie dobrze trafiłeś: działalność w obszarze Medical Devices prowadzimy w ośmiu lokalizacjach w całych Niemczech.

Współpraca z nami może zmienić wszystko. Również CIEBIE!